برگزاری اولین دوره طراحی شهری ویژه مدیران و کارشناسان ارشد در کشور

دوره طراحی شهری (1) از مجموعه مباحث 30گانه دوره های مدیریت شهری مرکز اطلاعات تخصصی مدیریت شهری (UMIC) روز سه شنبه 12 مردادماه از ساعت 9-16 در سالن اجتماعات حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با حضور حدود 100 نفر از مدیران و کارشناسان ارشد این حوزه و روسای طرح تفصیلی مناطق 22گانه شهرداری تهران برگزار و با استقبال بسیار خوب شرکت کنندگان همراه گردید. با توجه به هدف این دوره که ارائه مطالب کاربردی ویژه مدیران و کارشناسان شاغل در شهرداریها و دیگر سازمانهای اجرایی می باشد می توان آن را اولین دوره برگزار شده طراحی شهری از این نوع در کشور دانست.

 

 

با توجه به اینکه افتخار مدیریت و برنامه ریزی این دوره و دوره طراحی شهری (2) که احتمالا در مهرماه برگزار خواهد گردید با اینجانب است، هرگونه پیشنهاد و انتقاد دوستان و متخصصان گرانقدر در این زمینه مایه امتنان خواهد بود. همچنین، مسوولان شهرها و مراکزی که مایل به برگزاری این دوره در شهر خود یا شرکت در آن می باشند می توانند با مرکز اطلاعات تخصصی مدیریت شهری یا با ایمیل اینجانب تماس داشته باشند. فهرست اساتید و عناوین ارائه شده در دوره طراحی شهری (1) به شرح ذیل می باشد:

 

آقای دکتر مهرداد تقی زاده (مدیر و موسس UMIC)

عنوان: تغییر نگرش های مدیریت شهری

آقای دکتر خشایار کاشانی جو

عنوان: تغییر نگرش به مفهوم طراحی شهری

 

خانم دکتر شادی عزیزی

عنوان: جایگاه برنامه ریزی استراتژیک در طراحی شهرهای معاصر

آقای دکتر هومن ملایری

عنوان: نقش رویکرد پایداری در طراحی های شهری نوین

(تبیین تجارب شرکت Sweco دارای رتبه یک طراحی شهری در جهان)

 

آقای دکتر حمیدرضا موسوی

عنوان: گپ های قراردادی در پروژه های طراحی شهری

/ 10 نظر / 11 بازدید

ببخشید دکتر ملایری از کجا دکتری دارند!

رضا دانشجوی معماری

سلام سایت شما رو برای اولین باره که دیدم. مطالب خیلی جالبه مخصوصا حواشی زندگی خودتونو که وارد مطالب سایت کردین .. عالیه به وب سایت من هم سری بزنید جناب دکتر

رضا

سلام آقای دکتر خوب هستید امکانش هست از مطالب ابن دوره اطلاعاتی در دسترس قرار بگیره ؟

خودم

سلام آقا رضا عناوین کلی مباحث دوره همین ها هستند که در این پست اعلام شده اند اما با توجه به اینکه زمان هر دوره 8 ساعت است بیان جزییات در این مختصر ممکن نیست اما می توانید جهت ثبت نام یا برخی جزییات بیشتر به سایت umic.ir مراجعه کنید. البته تاکنون دو کلانشهر کشور به طور رسمی درخواست برگزاری دوره ها را داشته اند که قرار است در آنجاها هم پس از دوره طراحی شهری 2 در تهران تکرار شود.

آقا یه سوال! بقیه کسانی که در این دوره تدریس می کردند همانند دکترملایری، دکتری گرفته اند! ما که هر چی تو اینترنت گشتیم نفهمیدیم از کجا دکتری گرفتند البته برای سایر مقالات و تالیفات مشابه که زحمت کشیدن، نه برای اینکه ثابت کنیم مدرک مهندسی هم بزور دارن!

خودم

دوست عزیز که ظاهرا برای دومین بار و آن هم بدون نام پیگیر مدرک آقای ملایری هستید! بنده هم اطلاع دقیقی از محل اخذ دکتری ایشان ندارم اما فکر می کنم که از یکی از دانشگاههای آمریکا بوده است. گرچه هیچگاه مانند شما برای یافتن مدرک دکتری کسی در اینترنت به دنبال آن نخواهم گشت! اما بیشتر از آنکه نوع مدرک ایشان مهم باشد منش و تخصصشان برای بنده به عنوان مدیر این دوره ملاک بوده است که رضایت شرکت کنندگان در دوره، توجه کامل و علاقمندی حضار به هنگام سخنرانی ایشان و بازخورد بسیار مثبت پس از برگزاری گواه درستی این انتخاب بود. دیگر آنکه خانم دکتر عزیزی و آقای دکتر موسوی که همانند دکتر ملایری ایشان را از بهترین ها می دانم (براساس رزومه کاری و علمی و سوابق همکاری) هر دو چون بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد از دانشگاه علم و صنعت و دکتری از واحد علوم و تحقیقات و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد تهران مرکز هستند. ای کاش ما همکاران در جامعه حرفه ای یاد بگیریم که به جای تخریب از دانش و دستاوردهای علمی و عملی همدیگر بیاموزیم و بیشتر از آنکه عناوین برایمان مهم باشد دانسته های افراد و بیشتر از نام آنان، خروجیهایشان را مبنا قرار دهیم. مزی

خودم

مزید اطلاع آنکه مدیران شرکت speed age به عنوان بزرگترین کنسرسیوم رسمی شرکت sweco که رتبه یک طراحی شهری در دنیا را دارا می باشد حتما بیش از شما در ارتباط با کارایی ایشان حساسیت داشته اند که نامبرده را به عنوان مدیر عامل خاورمیانه این شرکت انتخاب کرده اند!

امیر

سلام.خیلی وبلاگ خوبیدارید.خوشحال میشم اگه سری هم به من بزنید و با هم تبادل لینک کنیم.