هامبورگ: پایتخت سبز اروپا در سال 2011

 اتحادیه اروپا عنوان پایتخت سبز اروپایی سال ۲۰۱۱ را در فوریه سال ۲۰۰۹ در بروکسل به شهر هامبورگ آلمان اعطا کرد. هامبورگ به همراه استکهلم که پایتخت سبز اروپایی سال ۲۰۱۰ انتخاب شد، دو شهری بودند که برای اولین بار جایزه‌ای را تحت عنوان دو دوستدار‌ترین شهرهای زیست محیطی در اروپا دریافت کردند. برای کسب این عنوان، در مجموع ۳۴ شهر از ۱۷ کشور اروپایی مختلف با یکدیگر رقابت کردند. فرآیند انتخاب دو مرحله‌ای بود؛ در مرحله اول، گروهی از متخصصان، شهر‌ها را براساس معیارهای فنی که طیف گسترده‌ای از موضوعات همچون مشارکت در حفاظت اقلیمی، حمل و نقل، فضاهای سبز، کیفیت هوا، کنترل آلودگی صوتی، مدیریت زباله و استفاده از آب را شامل می‌شد، ارزیابی کرده و سرانجام بهترین نامزدها را به هیات داورانی که مسؤول انجام مرحله دوم مسابقه بودند، معرفی کردند.

 

 

هشت شهری که برای راهیابی به مرحله دوم در نوامبر سال ۲۰۰۸ اعلام شدند، عبارت بودند از: آمستردام، بریستول، فرایبورگ، هامبورگ، کپنهاگ، مانس‌تر، اسلو و استکهلم. دلایل انتخاب و اولویت بندی این شهر‌ها نه فقط فعالیت‌های زیست محیطی که این شهر‌ها به اجرا گذاشته‌اند بلکه چشم اندازهای بلندمدت و راهبردهای آینده آن‌ها برای اجرا بود. شهر هامبورگ محل سکونت 4.3 میلیون سکنه در منطقه کلانشهری است که 1.8 میلیون نفر از آن‌ها در مرکز شهر زندگی می‌کنند. علاوه بر این، بیش از ۳۰۰ هزار نفر از شهروندان سفرهای رفت و برگشت روزانه از حومه به شهر و بالعکس برای کار دارند. هامبورگ بیش از ۵۰۰ کارخانه صنعتی را در خود جای داده و سومین بندر بزرگ اروپا است.

ادامه مطلب را می توانید در پایگاه خبری شهر الکترونیک در اینجا ملاحظه فرمایید.

/ 2 نظر / 22 بازدید
محب ولایت

ஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜ سلام علیکم [گل] ஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ امام علی علیه السلام فرمودند: [گل] [گل] از بخشش کم حیا مکن زیرا محروم ساختن از آن هم کمتر است [گل] [گل] ஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ

بهنام بنابی

خیلی قشنگ بود........