اصول طراحی فضاهای داخلی آشپزخانه ها

معماری داخلی حیطه ای از رشته گسترده معماری است که علی رغم تنوع بسیار زیاد کاری و جذابیت های منحصربفردش تاکنون آنچنانکه باید و در مقایسه با دیگر زمینه های این رشته در کشور ما مورد توجه کافی قرار نگرفته است. این امر بویژه در قلمرو تولید دانش نظری و اسناد نوشتاری با شدت بیشتری احساس گردیده و کمبود منابع چه بصورت کتاب و مجلات تخصصی و چه در گستره مجازی و محدوده پایگاههای اطلاع رسانی و وبلاگ ها بارز می باشد.

در این میان، به نظر می رسد که فعالان اجرایی در این عرصه اگر بتوانند اقدامات عملی خود را با دانش تئوری و روز دنیا همراه سازند از موفقیت بیشتری در این زمینه برخوردار خواهند گردید. یادداشت نگارنده تحت عنوان " اصول طراحی فضاهای داخلی آشپزخانه ها (بخش اول)" و دیگر مقالات مرتبط را می توانید در اینجا بخوانید.

از دوستانی که در زمینه معماری داخلی مقالاتی دارند صمیمانه درخواست می گردد نوشته های خود را ارسال دارند تا با درج آنها با نام خودشان در پایگاه موصوف بر غنای این مجموعه افزوده و زمینه جهت تبادل نظر و همفکری بیشتر در این ارتباط فراهم گردد.

/ 5 نظر / 133 بازدید
میرغلامی

فکر خوبی است. البته با مقدمه ای در مورد ساختار سازمانی نهادهای زیربط شهری و مقایسه دو شهر به لحاظ مشکلات و بایدهای هر یک نظیر چند فرهنگی بودن ملبورن حمل و نقل عمومی خوبش جمعیت دو میلیون و اندی .... به لحاظ پروژه ها هم باید به یک دسته بندی به لحاظ اشل و نوع آنها برسیم مثل محلی منطقه ای شهری و حمل ونقل مسکونی توریستی و...مثلا نظیر پروژه ولی عصر اینجا در بورک استربت اتفاق افتاد ....سر فرصت با هم صحبت می کنیم.

احمدرضاسلیمانی

سلام وبلاگ نویسی ما به کجا می رود؟!!!!!!!!!! با توجه به حساسیت موضوع در ماه های اخیر خواهش می کنم به ما سری بزنید و در پستی با همین عنوان بالا ما را راهنمایی کنید . این یک فراخوان عمومی است . سربلند باشید .

احمدرضاسلیمانی

سلام وبلاگ نویسی ما به کجا می رود؟!!!!!!!!!! با توجه به حساسیت موضوع در ماه های اخیر خواهش می کنم به ما سری بزنید و در پستی با همین عنوان بالا ما را راهنمایی کنید . این یک فراخوان عمومی است . سربلند باشید .

شیما شکریان

سلام من یک مطلب راجب به استاندارد های طراحی داخلی دانشگاهها ومراکز آموزش عالی میخواستم ولی تو اینترنت چیزی پیدا نمیکنم لطفا کمکم کنید اگه مطلبی دارین برام میل کنید خیلی هم عجله دارم ممنون فعلا خداحافظ ولی منتظر هستم

شیوا هاشمی

دانلود کتاب اصول طراحی داخلی http://www.booktolearn.com/?p=2251 دانلود کتاب های معماری http://www.booktolearn.com/?cat=37 مجموعه دوم هنر معماری؛ طراحی داخلی ۲ http://www.booktolearn.com/?p=1455