تولد سه سالگی طرح و شهر

25 بهمن ماه سال 1385 بود که طرح و شهر پا به عرصه دنیای مجازی گذاشت. در مدت سه سالی که از ایجاد این وبلاگ می گذرد علی رغم تمامی مشکلات و ناملایمات گوناگون که در جامعه مان وچود داشته و هر ایرانی وطن دوستی را به واکنش وا می داشته، کوشیده ام که کماکان بر پیمان اولیه خویش با بازدیدکنندگان و دوستداران این وبلاگ وفادار بمانم و آن اینکه طرح و شهر مکانی باشد "برای بیان مسائل تخصصی معماری و شهرسازی" و حتی به رویدادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نیز از همین منظر بنگرد.

در طول این مدت نیز هرچند به سبب مشغله های فراوان کاری و تحصیلی، آهسته اما همواره  پیوسته با همین رویکرد سعی در حفظ و برپایی این عرصه مجازی داشته ام. نتیجه اما گرچه حتی به لحاظ کمی قابل توجه بوده و میانگین بازدید روزانه 30 نفر از طرح  وشهر موید این امرست اما از لحاظ کیفی (که از ابتدا مد نظر نگارنده بوده) خوشایندتر بوده است. انتخاب به عنوان یکی از سه وبلاگ تخصصی برتر در حوزه معماری در سال 86، قرار گرفتن در فهرست معدود وبلاگ های تخصصی در پایگاههای اطلاع رسانی سازمانها و وزارتخانه های دولتی و وب سایت های مراکز علمی و آموزشی عمومی و خصوصی،... و از همه مهمتر آشنایی و ایجاد ارتباط با جمعی از بهترین دوستان، همکاران و بلاگرها بخشی از اصلی ترین دلایل این مدعا هستند.

در هر حال، امیدوارم طرح و شهر در چهارمین سال فعالیت خود در عین حفظ رویکرد تخصصی با افزایش به روز رسانی بتواند با طیف گسترده تری از مخاطبان ارتباط برقرار کرده و بر جامعه حرفه ای تاثیرگذارتر باشد. امری که به یقین جز با همکاری، پشتیبانی، انتقادات و پیشنهادات سازنده بازدیدکنندگان این وبلاگ که از ابتدا همراه آن بوده اند، امکان پذیر نخواهد گردید.

 

 

پی نوشت: در ضمن تقارن ایجاد طرح و شهر با روز والنتاین (که البته کاملا تصادفی بوده) را به فال نیک گرفته و ضمن تبریک این روز به تمامی عاشقان، گسترش دوستی، محبت و همدلی در میان ایرانیان –که این روزها به شدت به آن نیازمندیم- و به ویژه جامعه حرفه ای را آرزومندم.

/ 8 نظر / 19 بازدید
meisam.motamednia

سلام دوست عزيز موج فيلترينگ به وبلاگ من هم رسيد.با اين حال مصمم تر و سبز از تر از گذشته ادامه خواهم داد.با مطلب ((بعد از فيلتر،مصمم تر از گذشته به روزم))منتظر حضور سبزت هستم.

امین شهامی پور

زمان نظر سنجی برای 16 امین دوره ضیافت وبلاگهای معماری ایران به پایان رسید.برای اطلاع از نتایج نظرسنجی میتوانید به وبسایتhttp://www.Ashahami.comمراجعه کنید با تشکر امین شهامی پور

سکونتگاهی برای همه

سلام 2 تا تبریک و یک عذرخواهی اول: فارغ التحصیلی دوم : سالگرد وبلاگ و عذرخواهی بابت نیامدن ما . به هر حال موفق و پیروز باشید.

امین شهامی پور

شروع مدت ارائه نقد وتحلیل با موضوع معماری پایدار در معماری سنتی ایران در 16 دوره ضیافتهای وبلاگهای معماری ایران دوستانی که نقد خواهند کرد تا 17 اسفند وافرادی که با قرار دادن عکس شرکت خواهند کرد تا 20 اسفند فرصت دارند برای اطلاعات بیشتر می تونید به آدرس HTTP://WWW.ASHAHAMI.COM مراجعه کنید با تشکر

رضا

با سلام تبریک یک شاگرد را هم پذیرا باشید

پژمان

با سلام. با توجه به اینکه رشته شما شهرسازی استف اگه ممکنه کمی در مورد شهر الکترونیک توضیح بدهید. ضمنا وبلاگ زیر را هم ببینید و نظرتان را در مورد صحت مطالب این شخص بیان کنید. http://www.shirmohammadi.blogfa.com/

عباس ولدی

سلام جناب دکتر من به طور اتفاقی با وبلاگتون اشنا شدم وتبریک میگم. میتونم بعضی از مطالب وبلاگتون با ذکر نام منبع در وبلاگم منتشر کنم.ممنون

عباس ولدی

سلام جناب آقای دکتر کاشانی جو من وبلاگه شما را با نام خودتان لینک کردم.موفق باشید