اتصال راه آهن چین و اروپا از زیر دریا توسط ترکیه

دومین نمایشگاه سرمایه گذاری، تجهیزات زیرساختی و پشتیبانی حمل و نقل ریلی آسیا- اروپا در روز پنجشنبه 19 اسفندماه 1390 در استانبول ترکیه افتتاح شد. مراسم گشایش این نمایشگاه که در حدود 200 شرکت از ترکیه و بیش از 25 کشور دیگر جهان در آن شرکت دارند، با سخنان وزیر حمل و نقل، صنایع دریایی و ارتباطات ترکیه آغاز شد. همچنین، مقامات بلندپایه ای از سایر کشورهای آسیایی و اروپایی همچون بلغارستان، ترکمنستان، جمهوری چک و روسیه نیز در افتتاحیه این نمایشگاه حضور داشتند.

 

 

به طور کلی، برگزاری دومین نمایشگاه سرمایه گذاری، تجهیزات زیرساختی و پشتیبانی حمل و نقل ریلی آسیا- اروپا در استانبول را می توان بخشی از برنامه دولت ترکیه به منظور گسترش هرچه بیشتر حمل نقل ریلی با هدف گذاری سال 2023 دانست. این کشور درصدد است تا با یک سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری تا سال 2023 میلادی 10 هزار کیلومتر خطوط ریلی قطارهای پرسرعت (250 کیلومتر بر ساعت) و 4 هزار کیلومتر خطوط ریلی معمولی را ایجاد کند. در صورت تحقق این برنامه، ترکیه پس از کشور چین از طولانی ترین خطوط ریلی در سراسر جهان برخوردار خواهد شد.

متن کامل گزارش تهیه شده توسط اینجانب از دومین نمایشگاه حمل و نقل ریلی آسیا- اروپا در استانبول  را می توانید در پایگاه خبری شهر الکترونیک در اینجا ملاحظه فرمایید.

/ 0 نظر / 26 بازدید