دوره آموزشی انجمن کلان شهرهای جهان در مشهد

دوره آموزشی انجمن کلانشهرها در سال 2010 در شهر مشهد به عنوان مرکز آموزشی منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی از تاریخ 5-8 مهرماه برگزار گردید. در این دوره شهرداران و مدیران ارشد کلانشهرهای ایران و دیگر کشورهای منطقه همچون پاکستان، افغانستان، هند، لبنان، سوریه، گرجستان، قرقیزستان، عراق و... حضور داشتند. این دوره شامل دو کارگاه آموزشی مجزا با عناوین؛ "طراحی شهری و منظرآرایی برای گردشگری پایدار" و "مدیریت حومه نشینی شهری و سکونتگاههای غیررسمی" می گردید که اینجانب نیز به نمایندگی از شهر تهران در کارگاه دوم شرکت و مطالبی را ارائه نمودم. مدرس اصلی کارگاه اول دکتر آندره اولزوسکی از ملبورن استرالیا با همکاری پروفسور علی مدنی پور از دانشگاه نیوکاسل و مدرس اصلی کارگاه دوم پروفسور دیوید ویلموث از استرالیا (که دارای سابقه مدیریت طرح جامع سیدنی و ملبورن می باشد) با همکاری خانم دکتر ژیلا سجادی از دانشگاه شهید بهشتی و آقای دکتر جلال تبریزی از دانشگاه تربیت مدرس بودند.

سخنرانی دکتر علی مدنی پور در افتتاحیه با عنوان هویت و فضای شهری

 

در کنار علیم پاشا از مدیران شهرداری حیدرآباد هند در محل برگزاری دوره (هتل پردیسان) 

 

 

 آکاکی زرکیدزه مسوول دپارتمان شهرسازی شهرداری تفلیس به هنگام ارائه مطلب

 

اینجانب در حال پرسش و پاسخ در کارگاه سکونتگاههای غیررسمی

 

در کنار پروفسور دیوید ویلموث مدرس اصلی کارگاه سکونتگاههای غیررسمی

 

 

 

عکس دسته جمعی کلیه شرکت کنندگان و اساتید همایش کلانشهرها در مشهد

 

در هر حال، همت مسوولان به ویژه آقای مهندس اصفهانی زاده رییس گروه همکاریهای علمی و تخصصی شهرداری مشهد که سبب انتخاب این شهر از سال 2008 به عنوان مرکز آموزشی منطقه گردیده نیز برگزاری آبرومندانه و کم نقص این همایش شایسته تقدیر می باشد. در عین حال، این امر تلنگری است به مسوولان شهرداری تهران که در جایگاه پایتخت و بزرگترین شهر کشور آنچنان که باید از این پتانسیل استفاده نکرده و اصولا اهمیت و مفهوم برقراری ارتباطات فرامرزی با دیگر شهرداریهای جهان که سبب تبادل تجربیات و اطلاعات می گردد (و در حال حاضر امری پذیرفته شده و ناگزیر در شهرداریهای تمامی کشورهای دنیا می باشد) برای آنان کماکان ناشناخته باقی مانده است!

/ 4 نظر / 13 بازدید
سميرا

پاسخ دهيد و جايزه بگيريد پنجاه عدد دامنه فارسي به انتخاب خودتان . بيست عدد آيپاد دو گيگا بايت سري جديد .. يکعدد آيپد 32 گيگا بايت جديد براي اطلاعات بيشتر به آدرس زير رجوع کنيد http://www.1189.ir

پریسا

در کل سمینار جالبی بود !

کتاب وارش

با سلام و درود. به اطلاع می‌رساند کتاب "آموزش تصویری و کاربردی نرم‌افزار - google SketchUp 7.1" به همراه نرم‌افزارهاي Supodium , V-ray و SketchUp 7.1 به چاپ رسيد. براي اطلاعات بيشتر مي‌توانيد به سايت www.vareshbook.com مراجعه نمائيد.

یک معمار

سلام و خسته نباشيد وبلاگ خوبي داريد .اگر با تبادل لينك موافقيد مارابانام يك معمار لينك نماييد وبه مااطلاع دهيد تاشمارالينك كنيم. آدرس ما :www.architecture-projects.mihanblog.com http://www.architecture_requests.shoploger.com/و باتشكر