تشکیل انجمن طراحان شهری ایران

به دنبال پیگیری های برخی دوستان و کسب موافقت کمیسیون ماده 10 قانون فعالیت احزاب و جمعیت ها، انجمن طراحان شهری ایران (Iranian Urban Designers` Association) در شرف تاسیس می باشد. به همین مناسبت، جلسه مجمع عمومی در تاریخ 14 بهمن راس ساعت 15 در محل سالن اجتماعات شهرداری منطقه 2 واقع در سعادت آباد برگزار خواهد گردید. قبول عضویت اعضاء، تصویب اساسنامه انجمن، تعیین روزنامه کثیرالانتشار و انتخاب اعضاء هیات مدیره در دستور جلسه قرار دارد.

 تشکیل نهادهای صنفی تخصصی امری لازم و ضرروی می باشد که کمبود آن به شدت در فضای حرفه ای معماری و شهرسازی کشور احساس می گردد. بویژه در ارتباط با دانش- حرفه طراحی شهری بدلیل نوپایی آن در سراسر جهان و بخصوص ایران، همچنین نقشی که این متخصصان می توانند در پیشبرد و کیفیت بخشی به طرحهای توسعه شهری داشته باشند، این امر از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.

فقط امیدوارم که برگزیدگان هیات مدیره انجمن برخلاف دیگر تشکلات صنفی موجود بجای استفاده از عناوین و امکانات درجهت اهداف شخصی ابتدا درصدد پیشنهاد و پیگیری تصویب قوانینی برای احقاق حقوق طراحان شهری ایران (که تعداد فارغ التحصیلان آن در حال حاضر کمتر از 300 نفر در ایران برآورد می گردد) و نهادینه کردن جایگاه طراحی شهری در اسناد توسعه شهرها و شرح خدمات مرتبط باشند. برای دست اندرکاران مربوطه و منتخبان انجمن پیشاپیش موفقیت در دستیابی به این اهداف را آرزومندم.

/ 2 نظر / 51 بازدید
محمد رضا نظافت

با سلام بسیار تلاش خوبی است موفق باشید.

م.ميرغلامی

دوست عزیز, شما به ضیافت چهارم معماری با موضوع خیابان دعوت می شوید. امیدواریم تا با حضور گرمتان محفل ما را صفائی دو چندان ببخشید. خواهشمند است لینک مطالب تان را تا سه هفته آینده (7 اسفند) به وبلاگ ایرانشهر http://urbatecture.blogspot.com یا این ایمیل بفرستید. m.mirgholami@pgrad.unimelb.edu.au موفق باشید. منتظر تان هستم مرتضی