درباره وضعیت اسف بار نظام مهندسی در شهر تهران

پایگاه خبری شهر الکترونیک در رابطه با وضعیت نظارت بر ساخت وساز، صدور شناسنامه فنی  در شهر تهران و اختلافات میان نظام مهندسی و شهرداری تهران، مصاحبه ای را با اینجانب و برخی دیگر از دوستان و همکاران انجام داده است که می توانید متن کامل این مصاحبه را در اینجا ملاحظه فرمایید.

 

 

 پی نوشت: با توجه به برگزاری دور جدید انتخابات نظام مهندسی تهران در تاریخ 13 مرداد، امیدوارم که جامعه واقعی مهندسان پایتخت با درک این واقعیت که هرگونه امکان تغییر در راستای توزیع مناسب کار و خارج شدن جامعه حرفه ای از بن بست موجود، تنها با حضور و پیگیری خودمان امکان پذیر است، گامی هر چند کوچک درجهت اعتلای ارزش مهندسان درشهر تهران و به دست آوردن حقوق خویش بردارند.حقیقت آن است که طبق آمار ازحدود 60000 مهندس دارای پروانه اشتغال در شهر تهران نزدیک به 35000 نفر درحال حاضر در پایتخت حضور دارند که از این میان نیز کمتر از 1% (یعنی حدود 400 نفر) در مجامع عمومی و انتخابات شرکت می کنند. امری که نتیجه آن بلوکه شدن منافع قاطبه مهندسان در دسته عده ای خاص است که حقوق جامعه مهندسی را قربانی امتیازات شخصی خویش کرده اند.

/ 3 نظر / 20 بازدید
یه شهرساز

سلام استاد.وقتتون به خیر.استاد شما تاریخ تحویل پروزه های درس بوم شناسی رو 4/5از ساعت12تا13 گفتید در صورتی که ما ساعت 11:30امتحان بیان معماری داریم.شما هم که گفتید تا یک بیاید.نمیشه ساعت تحویل پروزه ها رو تغییر بدید.مثلا 1تا 2؟

خودم

ساعت تحویل تا 13:30 بلامانع می باشد

ماهان

سلام. خسته نباشید باید بهتون تبریک بگم برا وبلاک زیباتون. واقعا خسته نباشید.اگه مایل به تبادل لینک هستین ما رو باخبر سازید به ما سر بزنید!