طرح و شهر

بیان مسائل تخصصی معماری و شهرسازی، ایجاد مکانی برای هم اندیشی و تبادل نظر، اطلاع رسانی و افزایش دامنه آگاهیهای عمومی و فردی درباره موضوعات مختلف حرفه ای، از اهداف اصلی ایجاد این فضای مجازی می باشد

برگزاری اولین دوره طراحی شهری ویژه مدیران و کارشناسان ارشد در کشور

دوره طراحی شهری (1) از مجموعه مباحث 30گانه دوره های مدیریت شهری مرکز اطلاعات تخصصی مدیریت شهری (UMIC) روز سه شنبه 12 مردادماه از ساعت 9-16 در سالن اجتماعات حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با حضور حدود 100 نفر از مدیران و کارشناسان ارشد این حوزه و روسای طرح تفصیلی مناطق 22گانه شهرداری تهران برگزار و با استقبال بسیار خوب شرکت کنندگان همراه گردید. با توجه به هدف این دوره که ارائه مطالب کاربردی ویژه مدیران و کارشناسان شاغل در شهرداریها و دیگر سازمانهای اجرایی می باشد می توان آن را اولین دوره برگزار شده طراحی شهری از این نوع در کشور دانست.

 

 

با توجه به اینکه افتخار مدیریت و برنامه ریزی این دوره و دوره طراحی شهری (2) که احتمالا در مهرماه برگزار خواهد گردید با اینجانب است، هرگونه پیشنهاد و انتقاد دوستان و متخصصان گرانقدر در این زمینه مایه امتنان خواهد بود. همچنین، مسوولان شهرها و مراکزی که مایل به برگزاری این دوره در شهر خود یا شرکت در آن می باشند می توانند با مرکز اطلاعات تخصصی مدیریت شهری یا با ایمیل اینجانب تماس داشته باشند. فهرست اساتید و عناوین ارائه شده در دوره طراحی شهری (1) به شرح ذیل می باشد:

 

آقای دکتر مهرداد تقی زاده (مدیر و موسس UMIC)

عنوان: تغییر نگرش های مدیریت شهری

آقای دکتر خشایار کاشانی جو

عنوان: تغییر نگرش به مفهوم طراحی شهری

 

خانم دکتر شادی عزیزی

عنوان: جایگاه برنامه ریزی استراتژیک در طراحی شهرهای معاصر

آقای دکتر هومن ملایری

عنوان: نقش رویکرد پایداری در طراحی های شهری نوین

(تبیین تجارب شرکت Sweco دارای رتبه یک طراحی شهری در جهان)

 

آقای دکتر حمیدرضا موسوی

عنوان: گپ های قراردادی در پروژه های طراحی شهری

  
نویسنده : خشایار کاشانی جو ; ساعت ۱٢:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱۳
تگ ها :