طرح و شهر

بیان مسائل تخصصی معماری و شهرسازی، ایجاد مکانی برای هم اندیشی و تبادل نظر، اطلاع رسانی و افزایش دامنه آگاهیهای عمومی و فردی درباره موضوعات مختلف حرفه ای، از اهداف اصلی ایجاد این فضای مجازی می باشد

اصول طراحی فضاهای داخلی آشپزخانه ها

معماری داخلی حیطه ای از رشته گسترده معماری است که علی رغم تنوع بسیار زیاد کاری و جذابیت های منحصربفردش تاکنون آنچنانکه باید و در مقایسه با دیگر زمینه های این رشته در کشور ما مورد توجه کافی قرار نگرفته است. این امر بویژه در قلمرو تولید دانش نظری و اسناد نوشتاری با شدت بیشتری احساس گردیده و کمبود منابع چه بصورت کتاب و مجلات تخصصی و چه در گستره مجازی و محدوده پایگاههای اطلاع رسانی و وبلاگ ها بارز می باشد.

در این میان، به نظر می رسد که فعالان اجرایی در این عرصه اگر بتوانند اقدامات عملی خود را با دانش تئوری و روز دنیا همراه سازند از موفقیت بیشتری در این زمینه برخوردار خواهند گردید. یادداشت نگارنده تحت عنوان " اصول طراحی فضاهای داخلی آشپزخانه ها (بخش اول)" و دیگر مقالات مرتبط را می توانید در اینجا بخوانید.

از دوستانی که در زمینه معماری داخلی مقالاتی دارند صمیمانه درخواست می گردد نوشته های خود را ارسال دارند تا با درج آنها با نام خودشان در پایگاه موصوف بر غنای این مجموعه افزوده و زمینه جهت تبادل نظر و همفکری بیشتر در این ارتباط فراهم گردد.

  
نویسنده : خشایار کاشانی جو ; ساعت ٩:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/۱٧
تگ ها :