طرح و شهر

بیان مسائل تخصصی معماری و شهرسازی، ایجاد مکانی برای هم اندیشی و تبادل نظر، اطلاع رسانی و افزایش دامنه آگاهیهای عمومی و فردی درباره موضوعات مختلف حرفه ای، از اهداف اصلی ایجاد این فضای مجازی می باشد

همایش زنان معمار ایرانی!!

همایشی تحت عنوان " همایش زنان معمار ایرانی" در تاریخ 23 - 24 و 25  آبان ماه 1386 در شهر تهران توسط نهادی با نام "بنیاد علمی پژوهشی معماری و شهرسازی ایران" برگزار خواهد گردید. گرچه با متولیان این سمینار آشنایی ندارم اما به درخواست برگزارکنندگان، نسبت به درج خبر آن در این وبلاگ اقدام نمودم. علاقمندان می توانند جهت اطلاعات بیشتر به وب سایت این همایش مراجعه نمایند.

البته امیدوارم که این بنیاد بطورکلی اهدافی متفاوت از "مرکز بین المللی پژوهش هنر و معماری"!! داشته باشد و عنوان پژوهش ابزاری برای کلاهبرداری نباشد. آنچنانکه مرکز موصوف همچنان علی رغم گذشت بیش از یک سال از اعطای جوایز مقالات برتر (و از جمله جایزه اینجانب) مربوط به کنگره بین المللی طراحی شهری که در شهریورماه 1385 در اصفهان برگزار شد به دلایل واهی سر باز زده است. امیدوارم که به زودی به صورت مستند در این باره پستی ارائه دهم. 

به هر حال، آنچه در نگاه اول در رابطه با همایش زنان معمار ایرانی جلب توجه می نماید این است که بهتر بود برای همایشی که قصد بررسی و تحلیل موقعیت زنان معمار و شهرساز ایران را دارد، لا اقل یک دبیر اجرایی از میان زنان معمار و نه مردان انتخاب می شد!! برای دست اندرکاران این همایش، البته در صورت وجود حسن نیت، آرزوی موفقیت می نمایم.

  
نویسنده : خشایار کاشانی جو ; ساعت ٤:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٦/٢۸
تگ ها :